Megérkezett a Radeon HD 4770!

Icon7 Cyris T620 webkamera

Korábban alaposan kiveséztük az Icon7 Cyris T600 webkameráját, most utódja tett nálunk látogatást. A T620 kódjának utolsó két karaktere a 2,0 megapixeles érzékelőre utal, ami felülmúlja 1,3 megapixeles elődjét. Külsőre a kamera nem sokat változott, csupán a mellékelt vLife szoftver indítására szolgáló előlapi gombot cserélték krómosra.

Persze komoly változtatásra nem is volt szükség, mert az Icon7 webszeme már az előző verzióban is nagyon ügyes tervezésű házat kapott. Szállításhoz picire össze lehet hajtogatni, így optikája biztonságban lesz. Kinyitva megáll az asztalon, tovább hajtogatva pedig a monitor vagy a notebookos kijelző peremére is akaszthatjuk. Felső része teljesen körbeforgatható, előre 90, hátra 35 fokban dönthető. A számítógéppel USB-s kábelen kommunikál, aminek a végét nem rögzítették a kamerához. Inkább mini USB aljzatot használtak, így a kábel jó lehet egyes fényképezőgépekhez vagy telefonokhoz is.

Átszabták a kamera dobozát, amiben most egy praktikus kis zsákocskát is találtunk. Ebben kényelmesen szállítható nemcsak az összecsukott kamera, hanem közel kétméteres vezetéke is.

Szoftverek tekintetében sem nagy a változás. A gyors, Windows XP alatt zökkenőmentes telepítés után az iConfig három ablakában beállíthattuk a lényeges és kevésbé lényeges paramétereket. Egyedül a drágább webkameráknál megszokott fókuszállítást hiányoltuk innen. Tetszett az elmenthető képi beállítás lehetősége, profilokat létrehozva nem kell állandóan a csúszkákkal játszani, ha változnak környezetünk fényviszonyai.

A másik mellékelt szoftver, a vLife szintén elég ügyes. Segítségével álló- és mozgóképet készíthetünk akár 1600x1200-as felbontásban, sőt interpolálva még tovább mehetünk. Elkészített anyagainkat egyszerűen megoszthatjuk a világhálón, de találunk itt vicces avatarokat és arcunkat deformáló hatást. Érdekes extra, hogy a program segítségével (windowsos) asztalunkat – vagy egy részét – úgy sugározhatjuk tovább, mintha a webkamera képe volna.

Lehet, hogy a Cyris T620-nak nagyon komoly az érzékelője, de optikai rendszere távolról sem olyan jó. Alább balra egy jobb fényképezőgép segítségével azt mutatjuk, szabad szemmel milyen látványt nyújtott a szuper sportkocsik kompozíciója. Jobbra az Icon7 két megapixelesének legjobb eredménye látható, amit hosszas csúszkatologatás révén nyertünk, de végül mégis az automata beállítás közelében maradtunk. A fehéregyensúly csak valamiféle kékes vagy sárgás pírt adott hozzá a képhez, a többi csúszka hatása pedig a vLife-ban és az internetes csevegőprogramokban másképp mutatkozott, mint az iConfigban.


nappal

Kár, hogy ehhez a komoly felbontású érzékelőhöz is maradt a minden tekintetben fix fókusz. Kézzel (az optika tekerésével) és szoftveresen sem állítható, emiatt a közeliek csúnyán elmosódnak.

Majdnem ideális fényviszonyok után sötétben, egy olvasólámpa mellett próbálkoztunk tovább. Alant balra ismét a szemmel látható képet mutatjuk, mellette a kamera natív felbontáson készült felvétele található, mely az eredetihez képest most már egészen jó lett. A harmadik képen látható, 640x480 pixeles fotónál csak a felbontáson állítottunk, mégis változtak az expozíció beállításai. A kamerát sem tettük közelebb, kisebb felbontáson csökkent a látótér.


kislámpa és monitor ...


... majd csupán monitor fényénél

Videózni 320x240 pixelen próbáltunk. Ekkor jó fényviszonyoknál megfelelően folyamatos képet kaptunk, ahol csak a fókuszálással volt gondunk. Gyengébb látási viszonyoknál már alaposan lecsökkent a képfrissítési frekvencia. Sajnos ezt a paramétert sehol sem tudtuk állítani. A lámpafénynél készített felvétel már alaposan szellemképesedett. Rögzítés közben megmagyarázhatatlan okból gyakran bezöldült a kép. Ez a jelenség a csevegőprogramoknál is előfordult, kis idő után, ahogy jött, úgy el is eltűnt, majd újra felbukkant. A csupán monitor fényénél készített felvétel már használhatatlan lett, bár a színárnyalatok végig megmaradtak.

Összefoglalva: az Icon7 Cyris T620 webkamerában az amúgy is kiválóan kialakított külső mögött tovább erősödött az érzékelő. Rendben van a mellékelt szoftvercsomag, és a 11 000 forintos ár is hozza a komoly vetélytársak szintjét, de az optikai részen van még mit javítani. Ha ezen is tekernek egyet az Icon7 fejlesztői – mondjuk egy autofókusz-rendszerrel – akkor félelmetesen jó terméket kínálnak majd.

rudi

Azóta történt

Hirdetés