[Megoldva] Android 2.3 telepítés - ZTE Blade

Fórumok

Sziasztok!

Először is szeretném leszögezni, hogy NAGYON kezdő vagyok, misztikus kicsit nekem az Android telepítése, és a körülötte keringő fogalmak.

Először is néhány fogalomra szeretnék rákérdezni:
- Mit takar pontosan a főzött ROM kifejezés ?
- Ezt h tudom feltenni, ha a ROM csak olvasható memória? Vagy itt EPROM-ról, v EEPROM-ról beszélünk?
- Partícionálás. Mit partícionálunk????? Az SD-t biztosan nem, mert az egyben használható. Szükséges átpartícionálnom? Hol tudom megnézni az aktuális méreteket?

Másodszor: Hogyan tudok ZTE Blade készülékemre 2.3-as androidat telepíteni?
Természetesen olvastam androidhungary fórumot, de nekem nem volt világos, h mit is akarnak tőlem... :(

Biztonságos az új Anrodid telepítés? Nem szeretném téglásítani a telefonomat.
Hogyan kezdjek neki?

Először is kellene egy recovery szoftver:
- Itt ClockWorkot olvastam, de melyik verziót?
- ill. honnan?
- ill. hogyan használjam?

Kellene nekem az új android:
- Mit, honnan, ill hogyan tegyem fel?

Biztonsági mentés?
- Hogyan, mivel, miről?

Buktatók?

UPDATE
Jelenlegi android verzióm: 2.2
Készülékhez eddig nem nyúltam, T-mobilból való, 512 RAM-ot lát piszkálgatás nélkül.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Biztosan fájhatnak a szakértőknek a láma kérdéseim, de bízom bennetek, h Tőletek végre pontos, egyértelmű információt kaphatok.

Végűl így csináltam:
Rootolás, ClockWork image-ek felmásolása a kártyára, RecoveryManager telepít, ClockWork image-eket betallózni és telepíteni, clockwork image-ek törlése, új ROM felmásolása, telefon recovery módban indít, wipe-olások, ROM telepítés ---> EnJoy

Üdv.:
V007

Hozzászólások

Főzött ROM : kicsit buta fordítás, én inkább egyedi ROMnak nevezném: olyan operációs rendszer, amelyet nem hivatalosan a gyártó adott ki, ergo garanciavesztéssel jár
Itt a legtöbbször NEM a telefonod belső ROM tárhelyére kerül a telepítéskor, hanem az SD kártyára. Kb ugyanaz, mintha Pendriveről vagy LiveCDről futna a géped.
De bizony, az SD kártyádra kell egy ext3-as (linuxos) filerendszert felraknod, mert oda fog települni a rendszer.

Téglásítás előfordulhat, mindig olvasd el a fórum hozzászólásokat, és ha valamiben nem vagy biztos, inkább kérdezz! Egyébként biztonságos, én Pulse Mini-re raktam fel 2.2-es ROM-ot, egyelőre meg vagyok vele elégedve.

Biztonsági mentés: telefonszámaid, adataid, SMSeid, illetve ha van olyan dolog, ami még kell a telóról (pl megvásárolt alkalmazás).

=== mégegyszer: a főzött rom felpakolása GARANCIAVESZTÉSSEL jár! ===

Sok sikert!

update: kihagytam, hogy Custom ROMot csak rootolás UTÁN tudsz felrakni.
Az Androidos telefonok nem superuserrel futnak (PCs hasonlattal, mint az Ubuntu, ahol sudozni tudsz, de nincs "valódi" root user), azonban ahhoz, hogy egyedi ROMot használt előbb a készülékedet rootolni kell. AmonRa a szoftver neve, szépen megoldja.

EZ IS GARIVESZTÉSSEL JÁR!!!

update2: cyanogen custom rom-ot javaslok, google lesz a barátod :)

Az, hogy az sdt is használja default, nem azt jelenti, hogy onnan fut mint egy "livecdről", úgyhogy vagy hülyeséget írtál, vagy én nem vagyok képben. Nekem htc desire van 2.3as házi moddal (insertcoin), és már csak a rootolás is rengeteg előnnyel járt (cifs mount pl.), és több a hely telepíthető programnak.

szerintem nem kerül az sd kártyára a kernel. az a telefonban fog csücsülni.
a programok meg csak akkor kerülnek az sd-re, ha be van állítva, hogy oda kerüljenek, illetve később is át lehet pakolni őket.
a 2.3-as romok mindegyikében benne van már ez a funkció. a google is belátta, hogy ennek így kell lennie.
(2.2-nél meg ott volt az a2sd, amihez rootolt telefon kellett...)

> Itt a legtöbbször NEM a telefonod belső ROM tárhelyére kerül a telepítéskor, hanem az SD kártyára.

Ez biztos? Ebben az esetben miért is jár garanciavesztéssel (ha csak hardveresen nem teszi tönkre, de azt hogyan bizonyítják, hogy egy főzött ROM okozza)? Ugyanis ha az igaz amit írtál, akkor fogom, kiveszem a főzött ROM-os kártyát, formázom (egy PC- pl.) és máris nyoma sincsen - és nyilván ha a kártya nélkül butulok, akkor vissza kellene álljon az eredeti. Szóval nekem ez így nagyon nem OK.

Nyilván a bootrekordot felülírja, oda az SDkártya kerül, mint Bootdevice.
Természetesen ha a recovery konzolba még vissza tudsz jutni, akkor visszalökheted a gyári ROMot, de ha "téglásodik" a telefon, azaz idáig sem jutsz el, akkor a szerviz szétteszi a két kezét, és közli, hogy beszoptad.

Azért mert ez nem így van. Először root-olni kell az adott készüléket, ugye ezzel szerzel írási jogot a rendszerpartícióra(ami ugye a ROM egy része). Az sd kártyát azért kell kettépartícionálni, mert az egyik a sima tárhely lesz(FAT32, a felhasználói adatok tárolására) míg a másik egy ext2/3/4 lesz amire az apps2sd fogja a felhasználói appokat telepíteni. Ez utóbbi értelemszerűen azért kell, hogy a ROM mellett ide is lehessen telepíteni. Ezenkívül opcionálisan swap partíciót is létre lehet hozni az sd kártyán. Gyári romok újratelepítéséhez vagy frissítéséhez természetesen nem kell root jog.

Azt ugye mondanom sem kell, hogy a root-olás garanciavesztéssel jár. Úgyhogy csak a gari lejárta után(vagy ha már nem akarod gariztatni) próbálkozz vele. Ja és rögtön root után, első dolog legyen egy recovery(Clockworkmod, vagy AmonRA ha van még, régen használtam nem tudom milyen állapotban leledzik most a projekt) telepítése és egy backup készítése az SD kártyára. Így ha valami elszaródik, rögtön vissza tudod tölteni a recovery menüből.

Szőrszálhasogatás, de azért leírom, hogyha olyan garis probléma van, ami nem akadályozza meg, hogy mindent visszaállíts gyárira, akkor ezt megtéve nem tudja senki eldönteni, hogy hozzányúltál. A rootolást is vissza lehet csinálni, a gyári romot, meg hbootot, mittomén vissza lehet rakni, és akkor szvsz miért ne "maradna" garis.

:D ezt nem próbáltam még, de észben tartom :D A Logitech egereket cserélik ki gariba bemondásra, csak el kell postáznod a levágott usb dugót, és küldenek újat. Persze a magyar rágányol egy másik usb dugót pákával, és máris van 2 tuning gamer egér, egyet fizet kettőt kap. Ez egy ilyen ország... :D

ZTE-nek van szakszervize. Mivel a szervizben olyan szoftverekkel dolgoznak, amik nem kerültek ki, közel sem vagyok biztos benne, hogy nem látják a korábbi okosításokat.
A szolgáltatók (a Telenor legalábbis) pedig aláíratnak veled egy szerződést, mely értelmében elég húzós kötbért vagy köteles fizetni (a garanciavesztésen túl), amennyiben módosítod a szoftvert, a saját frissítéseiken túl.
Tehát, mindenki csak saját felelősségre..

"Amennyiben nem a saját szoftverével adja el a telefont"

A ZTE a szolgáltatók számára készített costum rom-ot.
Nincs hivatalos ZTE Blade rom.

"Amennyiben nem a saját szoftverével adja el a telefont nem állíthat ilyen jellegű igényt."

Nem ismerjük a ZTE és a szolgáltatók közötti megállapodást.

Itt is nézz körül, Kelzsoca és Api jó leírásokat ad.

Most úgy őszintén!

Ha tényleg annyit konyítasz hozzá, mint ahogy írtad, minek erőlteted? Keress inkább megfelelő személyt erre. Még az alapfogalmakkal sem vagy tisztában. Nem bántani akartalak, csak a jószándék miatt.

Nem veszem bántásnak amit írtál, sőt! De azért reagálnék.

Hogy miért erőltetem? Mert az a megfelelő személy is megtanulta valamikor, valahonnan, valakitől. Én miért ne tegyem?
Ha leljebb olvasol, mindenki nagyon segítőkész volt, és KÖSZÖNÖM nekik!

Persze nem fogok fejjel menni a falnak, olyan ember felügyelete mellett fogom csinálni aki már csinált ilyet, de a lépéseket szeretném egyedűl csinálni, de így van aki leállít ha hülyeséget csinálok.

Linuxhoz értek, de az androdihoz _MÉG_ nem, viszont szeretnék.

Nekem Telenoros van (ők még 2.1-nél tartanak és nagy valószínűséggel nem is fogják már frissíteni), a főzött rom (ami a telefon gen1 > gen2 váltásával jár együtt) telepítése után derült ki, hogy nand hibás.
Mivel a gen2 váltás irreverzibilis (előtte pedig gyakorlatilag használhatatlan), ezért a szerviz egyből visszadobta a garit.
Tulajdonképpen szerencsém volt, hogy kötbért nem fizettetek velem.

Vodafone és T esetén a helyzet annyival jobb, hogy ők kiadták a frissítő exe-ket, amivel elméletileg az eredeti állapot visszaállítható, illetve már "gyárilag" is 2.2-vel szállítják.
Egy szervizes halkan a fülembe súgta, hogy a gyári szoftverek birtokában bármilyen szoftveres beavatkozást látnak.

"Jelenlegi android verzióm: 2.2. Készülékhez eddig nem nyúltam, T-mobilból való, 512 RAM-ot lát piszkálgatás nélkül."

Ez esetben nem lesz bonyolult az upgrade, az itt leírt folyamat szerint kell eljárnod.

Én javasolnám a Cyanogenmod-ot, mint "főzőtt" ROM-ot, 2 készüléken is használom, még nem nagyon volt vele bajom, de használhatod az előző hozzászólásomban említett oldalon található ROM-ok egyikét is.

A ROM nem az SD kártyára kerül, hanem a telefon "memóriájába". Az alap készülékeken kicsit "bután" van felosztva, az alaprendszer elég sok helyet kapott, a telepíthető alkalmazásoknak viszont kevés hely maradt (persze ez nem baj, SD-re is lehet telepíteni, ld. lejjebb). Én személy szerint ezzel a felosztással használom: 2MB cache, 140 MB system, 314MB data. Erre a Cyanogenmod simán felfér, de más, kicsit combosabb romok nem biztos.

Az SD kártyát nem kell partícionálni, a a 2.3.4-es vagy 2.3.5-ös Cyanogenek (másokat nem próbáltam) tudnak alkalmazásokat telepíteni a sima FAT fájrendszerű SD-re is.

Javasolnám, a firmware upgradehez laptopot használj, vagy szünetmentes tápegységet (az ördög nem alszik). 2 telót csináltam már meg ez alapján, még nem volt gond.

http://forum.androidhungary.com/threads/892-ZTE-Blade-Gen1-Gen2-%C3%A1t…

http://ptspts.blogspot.com/2011/04/how-to-install-cyanogenmod-to-zte-bl…

Én ezen leírások alapján végeztem el.
Először felraktam a hivatalos Telenor-is frissítést, hogy gen2-es legyen a készülék.

Majd letöltöttem a particionáló programot azt amelyik az alábbiak szerint készít partíciókat.
Ez azért jó mert így több program fér a telefonra.
A system-re kerül maga a rendszer a data-ra meg a programok, készítettem az sd kártyára egy ext2-es partíciót, hogy oda is tudjak programokat telepíteni.

A harmadik program (én ezt használom,és ajánlom is) méretei:

system:136Mb
data: 260Mb
cache: 38Mb

LETÖLTÉS

Ezután ezeket a lépéseket követtem.

Bármelyik GEN2-es csomagot töltöd le a program mappájában találunk egy ilyen fájlt: driverinstaller.exe, ezt a biztonság kedvéért futtassuk le (driverek)

Indítsuk el a következő alkalmazást (rendszergazdaként) szintén a mappából: download_nochecksGen2.exe, miután elindul megjelenik egy ablak, ami most még nem aktív.

Szedjük szét a telefont (hátlap le, akksi ki)

A PC vagy notebook-ba csatlakoztassuk az USB kábelt

A telefont a hangerő LE nyomvatartása mellett csatlakoztassuk az USB kábelre, egészen addig tartsuk lenyomva a hangerő LE gombot, ameddig a telefon képernyőjén az FTM felirat nem látható!

Ha mindent jól csináltunk, akkor a PC-n a kis programban, amit indítottunk, a START felirat aktívvá vált, tehát készen áll az indulásra.

Nyomjunk rá a START feliratra, és elindul a frissítés.

4-6%-nál lassul a frissítés,még 98-99%-nál megáll a frissítés, és a telefonon bejön a recovery menü!!!Jó jel!

Várjuk meg ameddig a PC-n futó program végez, tehát 100%, sucess stb.. szöveget ki fogja írni.EZ AKÁR 1-2 PERC IS LEHET A 100%UTÁN!!!!!!!!!!!!!!

Ha ez megtörtént USB kihúz,teló összerak,majd RECOVERY modban indítod (hang le+power 15 sec) majd jöhet a rom telepítés (hangerő le/fel gombokkal tudunk lépkedni, a házikó az OK/ENTER gomb a vissza gomb értelemszerűen a visszalépés.

Előzetesen felraktam az sd kártyára a megmaradt FAT partícióra a lentebb írt recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen2-update_signed.zip-et és az általam választott ROM-ot.

A RECOVERY modban indítás után bejön a clocwork menüje
-> install zip from sdcard -> Choose zip from sdcard menüpontokon keresztül feltelepítettem az új clockwork-ot, ezután újraindítás, és a fenti menüsorral felraktam a ROM-ot is.

Én a CyanogenMod-ot és a Ginger Stir Fry Beta 23 Wbaw-ból készült api29 féle változatot tettem fel, de végül visszaraktam a gyárit.

Itt találhatók ROMOK és plusz leírások.

http://forum.androidhungary.com/threads/1127-ZTE-Blade-f%C5%91z%C3%B6tt…

Proxy szenzor kalibrálás KÖTELEZŐ!!!!!!!! Az alábbiak szerint.

Ha a ZTE dialer(tárcsázó)van fent a telón akkor így:Tárcsázó>>>*983*0# bejön a szervízmenü,majd ott SENSOR és lent calib-ra rátapenyolsz,majd vagy 4-5ször a proxi elé teszed az újjad,és fogod látni,hogy YES,meg NO a proxi felirat mellett!

"Mit takar pontosan a főzött ROM kifejezés ?"
De gyűlölöm ezt a kifejezést. A főzött (angolban baked) annyit tesz, hogy nem gyári. Azért főzött, mert többnyire valamilyen XYZ kitchen programmal rakják össze. A ROM meg marhára megtévesztő. Valódi ROMot szinte már sehol nem használnak, mindenhol flash memóriára kerül a firmware. A főzött ROM gyakorlatilag a közösség által fejlesztett/gányolt firmware.

Partícionálás:
(Csaknem) Teljesen felesleges. Android 2.2 előtt nem lehetett programot telepíteni az SD kártyára, sokan kifogytak a belső tárhelyből, ezért App2SD-t használtak, amihez ext partíció kell (ilyenkor a belső memória HELYETT települtek ide az appok). Mára szerintem csak akkor van értelme, ha nem az appok miatt telik be a tárhely, hanem mondjuk emailek miatt.

Clockworkmod: innen, így

Új android:
itt olvass utána, hogy mostanában mit érdemes használni.
Úgy tűnik van kiszivárgott gyári is, de én erről semmit nem tudok.

Biztonsági mentés:
Ha lecseréled a firmware-t minden el fog veszni ami a telefon memóriában van: telefonszámok (szinkronizáld google-lel), appok és beállításaik (titanium backup egész jó megoldás), sms-ek, híváslista (mintkettőt lementi gmailbe az sms backup+). Ez mellett tudsz csinálni a recovery-vel is backupot (amolyan norton ghost szerűen)

Buktatók:
Tényleg kell neked android 2.3? A CM 7.0 nem túl megbízható blade-en. A 7.1RC1 sokaknak jó volt, én nagyon utáltam. Mostanában kerültek bele megint komoly fejlesztések, azt írják a legfrissebb nighly egész jó. Ha van türelmed, inkább várd ki a 7.1-et. Vagy legalább a következő RC-t.
Mondjuk bevallom én is havonta cserélgettem a blade-emen a firmware-t az első pár hónapban.

A következő utat jártam be:
gyári 2.1 (256 MB)
paul 2.2-es romjai (közben frissítettem 512MB-ra)
cyanogenmod 7 nightly-k (amíg gen1-re felmentek)
cyanogenmod 7.1 RC1 (előtte T-mobilos frissítés gen2-re)
swedish spring 2.2
most tervezgetem a visszatérést cm-re, állítólag a nightly 208 már minden patchelés nélkül megy rendesen.

A főzött rom az amit a kitchenben tudsz magadnak főzni. (Pl.: http://romkitchen.org/sgs2/?s=generator Ez nem a te telefonodra van, csak példa)
Lényege, hogy az kerül be a rendszerbe amit te akarsz. (Mint pl az OpenSuse linux összekattingatós telepítője) Neked nem erre van szükséged.
Neked custom rom kell, amit már valaki összerakott a te készülékednek megfelelően.
A recovery-t legtöbbször kábeles módon lehet a telefonra rakni, ez már garanciavesztéses történet.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - -> Kérjük a humoros aláírást itt elhelyezni. <- - -

Legújabb CM nagyon frankó és gyors.

Felrakás:
Először is meg kellene nézni GEN1 vagy GEN2 a készülék.
Market -ről a Ask Mr Pigfish -el tudod megnézni.
Ha GEN1 akkor irány a szolgáltató honlapja és GEN2 re update.
Ezután:

Szerezd be ezeket és tedd az sd kártyára:

Z4root.apk Android Terminal Emulator gen2.zip meg a rom.
md5: 92bf3d9b2d3d18e15edc88b0a850277c
1. Telepítsd fel a Terminal Emulatort.
2. Telepítsd fel az z4root -ot indítsd el és rootold a telót.
3. A gen2.zip-ben található 1.img tartalmát bontsd ki az sd kártyára.
4. Indítsd el a terminal emulatort és a következő parancsokat írd be:

su
flash_image recovery /sdcard/1.img

Ezzel felraktad a recovery-t.
Indítsd újra a telót hangerő lenyomásával.
Bejött a recovery
Jöhet a rom telepítés:

(Recoveryben nem működik az érintőképernyő.
Itt a home=ok ; vissza nyíl= vissza ; hangerő fel/le=fel le)

Mentsük el a jelenlegi rendszert:
- backup/restore => backup
Most zongorázzuk végig a következő menüpontokat:
-wipe data/factory reset
–wipe cache partition

Advenced menüpont alatt:
-wipe dalvik cache

Mounts and Storage menüpont alatt:
-format boot
–format data
–format cache

Ha ezeket végigzongoráztad jöhet a rom telepítés !
install zip from sdcard menüpont:
-choose zip from sdcard

Kitallózod a romot, majd vársz míg végez.
Majd back és reboot.

Zöld emberke után sokáig tölt, és már használhatod is a rendszert.

A cm-be nincsenek benne a google cuccok.
Azokat is fel kell rakni:

Reboot> recovery > choose zip ...

itt van : gaps
md5: 766ea90c2c76852f482adf2278386cb1
--
http://www.buster.hu "A" számlázó
--