AnyCool mini iPhone - nem az, aminek látszik

Hardver, operációs rendszer, szoftverek

A telefonban duruzsoló hardverről semmi információt nem tudtam fellelni, pedig a Google-skillem állítólag fejlettebb az átlagnál. A szoftver egyértelműen MTK, mely elég rugalmas ahhoz, hogy meg tudják csinálni ennyire iPhone-szerűre. A sebesség kellemes, gyorsan lehet lapozni a menüben, pár röccenésen kívül nem volt semmi probléma.

AnyCool mini iPhone
[+]

A telefon menüje kiköpött mása az iPhone menünek. Az ikonok hasonlóak, a sorrendjük hosszú ujjtartás után szabadon variálható, még az alsó, fix sorba is belenyúlhatunk, szépen dolgoztak az AnyCool munkatársai. Az ikonok dizájnja terén egyébként tényleg jól sikerült a koppintás (értem ez alatt a lekerekített négyzet alakot, a gradiens csillogás-effektet és az élénk színeket), a rajtuk található ábrák esetében leleményesebbek voltak a készítők. A WAP ikonját (igen, jól olvasod, WAP) a Firefox böngészőtől kölcsönözték, a böngésző a Safari ikonját használja, a chat alkalmazás egy Mac-es szoftver, a Finder logóját tette magáéve, és így tovább, de talán ennél is mókásabb az átváltó Cydia ikonja. Ez a honnan-van-ez-az-ikon dolog egyébként nagyon szórakoztató, szinte önálló játékként is megállná a helyét. Köszönet ezért az easter egg-ért!

AnyCool mini iPhone AnyCool mini iPhone

Szoftverek terén egész jól teljesít a masina, a szokásos e-mail-böngésző-SNS háromszög mellett plusz funkciókat is kínál. A legtöbb webkliens mondjuk csak egy egyszerű link, amit a beépített böngészővel nyit meg a készülék, ilyenből van Yahoo, Google, Sina (kínai hírportál), eBay, valamint Facebook. A beépített játékokról sajnos nem tudok nyilatkozni, ezek mindegyike a “kérem telepítse a JAVA játékot” felkiáltással fogadott, majd bezárta önmagát. Van pár alkalmazás, ami elindul, bár játéknak nem nagyon nevezhető, mindenesetre látszik, hogy a kínaiak megpróbálták lemásolni az AppStore "esszenciáját". Knock Glass (a képernyő törését szimulálja), Finger Biting (felugrik egy üvöltő szörny, ennyi), Butterfly (pillangók lepik el a képernyőt, mindezt keleti melódiákra teszik), és a személyes kedvencem, a Lighters. Utóbbi egy három képből álló Zippo-szimulátor (?!), három állapota van: tető lecsukva, tető kinyitva ,láng meggyújtva, ezek között a képernyőt megérintve váltogathatunk, az átmenetek animáció-mentesek. Itt említeném meg a virtuális billentyűzetet, amit sajnos csak portrait módban használhatunk, a félregépelések viszont így is garantáltak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés